Dobrý den mistrům mlékárenským z Chocně!

06. 01. 12 Milan Hůrka

Dobrý den přeju, Vám mistrům mlékárenským z Chocně a smekám před Vaším umem!

V dnešní době se sice nachází na trhu přehršel potravinářských výrobků různých značek různých výrobců, ovšem málokteré si zasluhují přízeň nás spotřebitelů, tak jako výrobky od Vás z Chocně. Všiml jsem si, že jsme se sice velice snadno naučili ledacos otevřeně kritizovat, i když mnohdy oprávněně, ale na druhou stranu jsme trochu pozapomněli druhé chválit. Možná proto, že se na věci kolem nás díváme jinýma očima a jsme zvyklí vše přepočítávat na hodnotu peněz.

I přesto, že mezi lidmi kolují taková prapodivná rčení jako, „za pochvalu si toho moc nekoupíme,“ nebo „od doby zavedení peněz se neděkuje.“, jsem dlouho zvažoval, jakým způsobem ocenit Vaši poctivou práci v sekci mléčných výrobků, tedy krom toho, že je pravidelně nakupujeme, až jsem se rozhodl k tomuto kroku - napsat Vám. Snad Vás alespoň ocenění spokojených spotřebitelů, vyjádřené touto formou, zahřeje u srdce a bude motivovat v pokračování výroby tradičních poctivých výrobků, se kterými jste na trhu jednou z mála stálic bílé extraligy.

Velice mě těší, že jste se, jako ryze český výrobce dokázali udržet a prosadit se na trhu v dnešní tlačenici ze strany zahraničních výrobců a nadnárodních obchodních řetězců. Naše poděkování patří Vám všem, kteří se na tomto úspěchu podílíte. Je za Vámi vidět kus poctivé práce, kterou máme možnost denně ochutnávat ve Vašich poctivých a chutných mléčných produktech.

Osobně bych vyzvedl celou naší rodinou oblíbený Smetanový jogurt MAX v 380gramovém balení. Jeho konzumace je pro nás opravdovým gastronomickým zážitkem. Zmiňuji právě toto velké balení jogurtu, protože to je tak akorát pro mne ke každodenní večeři. Dle našeho soudu patří tento Váš výrobek mezi několik málo kvalitních a chutných bílých jogurtů a nebojím se říci, že na evropském trhu.

Moc si přeji, abyste odolali všem současným trendům projevujících se ve snižování výrobních nákladů, které se u ostatních výrobců odrážejí povětšinou negativně na kvalitě jejich výrobků. Prosím Vás, abyste přenechali rádoby nové a vylepšené receptury těm druhým a vystříhali se recepturám proklamovaným slovními spojeními jako “ještě smetanovější, ještě krémovější“ apod. To je dle mého cesta do pekel.

Národní tradice, kvalita a poctivost jsou tím, na čem můžete stavět. Je to sice trnitější cesta k úspěchu, ale pevně věřím, že se jako národ opět brzy vrátíme ke ctění těchto nadčasových hodnot.

Snad se nám už konečně podaří vymanit se ze zajetí klamavých reklam burcujících lidi k nakupování rádoby kvalitního zboží jenom proto, že je naoko lacinější. Lze to chápat i tak, že když my, uvědomělí spotřebitelé podržíme Vás zpracovatele v dobách těžkých, vrátí se nám to mnohokráte v tom, že naši zemědělci budou prosperovat, lidé budou mít jistotu práce, výrobky nebudou plné náhražek, budeme zdravějším národem a naše země bude vzkvétat.

Proto celému Vašemu kolektivu, který svými výrobky po celou dobu pečuje o (a šetří) zdraví našeho národa a hýčká naše chuťové buňky, přejeme v novém roce 2012 mnoho zdraví, štěstí a osobních úspěchů a firmě Choceňská mlékárna s.r.o., ať prosperuje a máte spousty takových spokojených zákazníků jakými je i naše rodina.

Milan Hůrka s rodinou
Havlíčkův Brod

Přidat komentář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Pošlete nám svůj recept

ico-forkspoon.png Vyzkoušeli jste zajímavý recept z našich produktů? Budeme rádi, pokud se s námi (a dalšími spotřebiteli) podělíte!

více

Fórum

ico-help.png Máte dotaz? Chcete poslat připomínku? Není Vám něco jasné? Využijte naši poradnu…

více

servisní firma: logo-accom_zapati.png | produkty: logo-kapucin.png logo-chocenskamlekarna.png logo-bobik.png logo-nutrila.png logo-schutidotoho.png