Ochucující složka jogurtů

28. 06. 14 Jaroslav Voldřich

Dobrý den, včera jsem se dočetl, jak nás největší výrobci jogurtů cpou umělotinami. Tak jsem byl rád, že se mne to netýká. Já rodině kupuji přeci za 100 kč týdně choceňskou kvalitu! Dnes jsem pod vodou umyl údajné jahody a zjistil jsem, že je to ten ochucený gel složený z ingrediencí, uvedenych v článku http://www.vitalia.cz/clanky/ovoce-do-jogurtu-se-nepestuje-ale-vyrabi - cítím se podveden.

Komentáře

Jan Fogl e-mail 1. July 2014

Vážený pane Voldřichu,
podveden se v případě našeho jahodového jogurtu rozhodně cítit nemusíte. Ochucující přísada, kterou používáme, je kvalitní a prověřená, stejně jako její český výrobce. Obsahuje jen skutečné jahody a nikoli jakési umělé ovoce, jaké popisuje tendenční článek, na který odkazujete.
Nejsme velký výrobce jogurtů (ani ten nejlevnější) a nechceme (ani nemůžeme) hazardovat s kvalitou našich výrobků a tím i s přízní zákazníků a konzumentů. Naše požadavky jsou přísné, nesmlouvavé a rozhodně si hlídáme, za co přesně našim dodavatelům platíme a co od nich odebíráme.
Jak píše pan Štafen ve vyjádření Danone k problematickému článku na serveru Vitalia.cz, ochutit jogurt jen čerstvými jahodami a cukrem v potravinářské výrobě nelze. Je nutné použít tzv. ochucující složku. Ta prochází tepelnou úpravou a během výroby prochází přes řadu sít, čímž dochází k nutné degradaci kusového ovoce.
Přestože u Choceňských jogurtů neinzerujeme kusové ovoce, nakupujeme ovocnou složku, ve které kousky ovoce jsou. Rozhodně ale odmítáme teorie o nějakém ochuceném gelu, šizení zákazníků a nepoctivém jednání.
Velmi zajímavý článek o výrobě a parametrech těchto příchutí najdete na jiném místě našeho webu, v sekci Kvalita především: http://www.chocenskamlekarna.cz/kvalita-predevsim

Přidat komentář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Pošlete nám svůj recept

ico-forkspoon.png Vyzkoušeli jste zajímavý recept z našich produktů? Budeme rádi, pokud se s námi (a dalšími spotřebiteli) podělíte!

více

Fórum

ico-help.png Máte dotaz? Chcete poslat připomínku? Není Vám něco jasné? Využijte naši poradnu…

více

servisní firma: logo-accom_zapati.png | produkty: logo-kapucin.png logo-chocenskamlekarna.png logo-bobik.png logo-nutrila.png logo-schutidotoho.png