Výrobky CHM
pro bezlepkáře

06.09.11 Václava Ježková
15.08.12 Pavlína

Dobrý den,

děkujeme za vaše výborná pomazánková másla, jsou opravdu nejlepší!

Naše dcera Anička má bezlepkovou dietu, je pro ní vhodné i vaše pomazánkové máslo se šunkou?

Děkujeme za odpověď, hezký den přejí Ježkovi, Pardubice

Komentáře

Ing. Michal Buša e-mail 19. September 2011

Dobrý den,

děkujeme za Vaši pochvalu našim výrobkům.

Co se týče Vašeho dotazu, tak na základě složení a výsledků rozborů je možné výrobek použít i v případě bezlepkové diety, nicméně přesto doporučejeme konzultaci s odborným lékařem.

S pozdravem a přáním pěkného dne

Ing. Michal Buša

Lenka Syčovová e-mail 8. February 2012

Dobrý den,včera jsem si koupila svůj oblíbený jogurt jahodový a překvapilo mě že obsahuje lepek nejsem si už stoprocentně jistá ale myslela jsem že je bezlepkový ne aspoň to tam nebylo psané.Máte novou receptůru?
děkuji za odpověď Syčovová

Ing. Michal Buša e-mail 12. March 2012

Dobrý den,
mohu Vás ujistit, že náš jahodový smetanový jogurt 380 g i 150 g mají totožné složení, ke změně receptury opravdu nedošlo a lepek rozhodně neobsahují! Platí totiž zákonná povinnost, že pokud výrobek obsahuje lepek, je výrobce povinen jej uvést do složení – jedná se totiž o tzv. alergen.
Je pravda, že ne na všech obalech máme uvedené logo s přeškrtnutým klasem, což již není zákonná povinnost, ale dobrovolné sdělení. Nicméně stále platí výše uvedená povinnost uvádět alergen ve složení.
V případě jakýchkoliv nejasností nebo potřeby cokoliv upřesnit jsem k dispozici na níže uvedeném kontaktu.

Pavlína e-mail 15. August 2012

Právě jsem dojedla Váš výborný borůvkový jogurt 150 g a překvapilo mně, že má "obsah lepku nejvíce 20 mg/kg". Kde se bere v jogurtu lepek? Vaše jogurty jsou výborné a vyhledávám je kvůli jejich jednoduchému složení bez zahušťovadel a podobně. Obsah lepku i v tak malém množství je však pro některé celiaky nepřípustný.

Ing. Michal Buša e-mail 24. August 2012

Dobrý den,
samozřejmě platí předešlá informace, že i jogurt borůvkový lepek neobsahuje, byl by jinak uveden ve složení. Máte pravdu, že uvedená věta je matoucí a zavádějící; je to ale způsobeno nepřesnou legislativou, kterou jsme povinni dodržovat. U bezlepkových potravin definovaných dříve ve Vyhlášce č. 54/2004 Sb. v § 19, písmeno c) byla uvedena povinnost vyznačovat i obsah lepku, tedy uvádět větu "Obsah lepku nejvíce 20 mg/kg". Toto je limit resp. maximální množství lepku v potravině, aby mohla být označena „bez lepku“ - to je samozřejmě vědecky doložené. Z novely této vyhlášky (vyhláška č. 35/2012) byly nově vypuštěny bezlepkové potraviny obecně s odkazem na platnou evropskou legislativu – nyní tedy platí Nařízení komise ES č. 41/2009 o složení a označování potravin vhodných pro osoby s nesnášenlivostí lepku, kde není uvedena povinnost množství lepku uvádět. Tudíž tato matoucí věta bude u všech našich výrobků označených logem „Bez lepku“ postupně vypuštěna.“
Michal Buša

Čestmír 13. June 2014

Dobrý den. Vaše pomazánkové máslo podle popisu obsahuje modifikovaný škrob. Ale jaký? Z čeho vyrobený? Škrobů je spousta a rád bych to věděl přesně. Děkuji

Ing. Michal Buša 16. June 2014

Dobrý den Čestmíre, děkujeme za dotaz.
Výroba pomazánkového másla (nyní nově tradičního pomazánkového) byla, je a vždy bude založena na používání škrobů a to i modifikovaných - ty se tradičně používají již řadu let. Je však důležité zdůraznit, že slovo "modifikovaný" nemá ve vztahu ke škrobům vůbec nic společného s genetickou modifikací, čemuž mnoho lidí pod vlivem nepravdivých a nepřesných informací z medií či internetu bohužel velmi snadno podléhá.
Nativní přírodní škroby jsou biopolymery s dlouhými řetězci polysacharidů, které se pro účely potravinářství standardně upravují (modifikují) pomocí různých metod (chemicky, tepelně, enzymaticky) pro zlepšení jejich funkčních vlastností.
Na základě našich dlouhodobých zkušeností Vás můžeme ujistit a samozřejmě jsme schopni to i doložit, že modifikovaný škrob kvalitu našeho pomazánkového prokazatelně zvyšuje. Takto odpověď stačí?

Ing. Michal Buša 17. June 2014

A ještě doplnění: používáme směs bramborového a kukuřičného škrobu. Pšeničný nepoužíváme, obsahuje totiž alergen lepek, který by musel být deklarován na obalech. Michal Buša

Jan Fogl e-mail 29. September 2014

Aktualizovaný přehled produktů CHM, vstřícných ke spotřebitelům z řad celiaků, najdete např. zde: http://krat.si/DDO

Přidat komentář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Pošlete nám svůj recept

ico-forkspoon.png Vyzkoušeli jste zajímavý recept z našich produktů? Budeme rádi, pokud se s námi (a dalšími spotřebiteli) podělíte!

více

Fórum

ico-help.png Máte dotaz? Chcete poslat připomínku? Není Vám něco jasné? Využijte naši poradnu…

více

servisní firma: logo-accom_zapati.png | produkty: logo-kapucin.png logo-chocenskamlekarna.png logo-bobik.png logo-nutrila.png logo-schutidotoho.png