Výrobky CHM bez listerií

14. 05. 13 Hana Hloušková

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda termizované výrobky - konkrétně pomazánkové máslo s sebou nesou (byť malé) riziko výskytu listerie. Dočetla jsem se, že proces termizace není na toto 100% bezpečný, protože se při něm nedosahuje teplot, které listerii dokonale usmrtí. Můj dotaz tedy je, zda je lepší se během těhotenství pro jistotu pomazánkovému máslu (podobně jako např. zrajícím sýrům) vyhnout či tato obava není na místě?
Jinak samozřejmě dodávám, že vaše pomazánkové máslo považuji za bezkonkurenčně nejlepší a po těhotenství se k němu opět s radostí vrátím :).
Hana Hloušková

Komentáře

Ing. Michal Buša e-mail 20. May 2013

Dobrý den,

předně děkujeme za zájem a pochvalu našich výrobků, opravdu si toho ceníme!
Ohledně problematiky Listerií v našich výrobcích Vás mohu ujistit, že skutečně neznamenají žádné riziko.
V dostupné literatuře se uvádí, že jsou spolehlivě ničeny teplotou nad 70 °C po dobu alespoň 10 minut. V naší technologii se používá termizační teplota minimálně 75 °C s výdrží řádově několika desítek minut – výrobky totiž balíme bez ochlazení za horka. Nicméně tento krok je až poslední tepelné ošetření výrobku, které se používá zejména pro zničení zbytků mikroflóry z ochucujících složek a z technologických důvodů (proces bobtnání škrobu a jiných komponent majících vliv na konečnou konzistenci výrobku).

Jako hlavní surovina je při výrobě pomazánkového másla smetana, která je samozřejmě dle platné legislativy pasterována při teplotě nejméně 92 °C, a to během základního ošetření syrového mléka a pak je ještě jednou při vlastní výrobě pomazánkového másla ve směsi se sušeným mlékem a syrovátkou (při teplotě nejméně 90 °C).

Nepřítomnost kmene Listeria monocytogenes navíc pravidelně kontrolujeme v akreditované laboratoři (1x za 3 měsíce) a to jak ve výrobcích, tak i z vlastního výrobního zařízení formou stěrů. E-mailem Vám zasílám protokol posledních laboratorních výsledků.

Přeji pěkný den a příjemný a poklidný průběh těhotenství.

S pozdravem,
Ing. Michal Buša
manažer jakosti

Přidat komentář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Pošlete nám svůj recept

ico-forkspoon.png Vyzkoušeli jste zajímavý recept z našich produktů? Budeme rádi, pokud se s námi (a dalšími spotřebiteli) podělíte!

více

Fórum

ico-help.png Máte dotaz? Chcete poslat připomínku? Není Vám něco jasné? Využijte naši poradnu…

více

servisní firma: logo-accom_zapati.png | produkty: logo-kapucin.png logo-chocenskamlekarna.png logo-bobik.png logo-nutrila.png logo-schutidotoho.png