O společnosti

Choceňská mlékárna s.r.o. je ryze českou mlékárnou s více než osmdesátiletou tradicí výroby mléčných produktů. Profiluje se na trhu především v segmentu pomazánkových másel, smetanových pomazánek, smetanových jogurtů a tvarohů. V současnosti výroba zahrnuje řadu s obchodní značkou "Choceňská mlékárna 1928" a výrobu pro privátní značky některých maloobchodních řetězců.

V důsledku zpřísňujících se požadavků na kvalitu a bezpečnost potravin se společnost rozhodla pro zavedení jednoho z nejvyšších potravinářských standardů, a sice IFS (International Food Standard). Na sklonku roku 2008 jsme tedy úspěšně certifikovali systém kvality do standardu IFS se zařazením do nejvyššího stupně (tzv. Higher Level). Tento standard nahrazuje a rozšiřuje všechny doposud obdržené certifikace jakosti (BRC, ISO 9001, HACCP, DS 3027), je celosvětově uznávaný a akceptuje jej většina obchodních řetězců jako záruku kvalitní a bezpečné výroby potravin. Kvalita výrobků je od poloviny roku 2003 osvědčena i značkou KLASA. O nejvyšší kvalitu výrobků a spokojenost zákazníků pečuje přibližně sto pracovníků společnosti.

Filozofie společnosti

Nejvyšší možnou kvalitou pomazánkových másel, jogurtů a tvarohů ve spojení s jedinečností poskytovaných služeb dosáhneme spokojenosti všech našich zákazníků.

Struktura majoritního vlastníka Choceňské mlékárny

ACCOM – není jedna samostatná firma, ale skupina firem, které podnikají ve stejné oblasti, kterou je výroba, import, export a distribuce mléčných výrobků. Jde o české firmy bez jakékoliv zahraniční kapitálové účasti. Jejich roční obrat je zhruba 3,5 miliardy korun. Původní mateřská firma ACCOM vznikla v roce 1990. Její dnešní jméno je ACCOM Holding s.r.o., má základní jmění 10 mil. korun a řídí všechny firmy ve skupině.

Firmy jsou organizovány ve třech úrovních.

  • výrobní firmy
  • obchodně distribuční firmy
  • servisní firmy

Výrobní závody jsou Bohušovická mlékárna a.s. a Choceňská mlékárna s.r.o. Prvním výrobním závodem, kterým ACCOM vstoupil do výroby byla v roce 1997 Bohušovická mlékárna, kde byl zakoupen rozhodující podíl akcií. V průběhu dalších let byly vykoupeny na trhu i její zbývající volné akcie. Druhým výrobním závodem se stala od roku 2002 Choceňská mlékárna. Oba závody jsou důležité pro svoji specifickou výrobu.

Distribuční a obchodní činnost zajišťují v České republice firmy ACCOM Czech a.s. a ACCOM Gastro s.r.o. Druhá jmenovaná firma se specializuje především na trh „gastro“. Distribuce se neomezuje jen na všechny stávající obchodní řetězce, ale i na nezávislý trh. Ten je pokryt z distribučních míst, což jsou dva centrální sklady v Bohušovicích nad Ohří a v Chocni a dále pobočky v Jemnici a Ostravě. Ve Slovenské republice je to potom ACCOM Slovakia s.r.o. Byl založen v roce 1993 a v současné době má dvě pobočky – v Banské Bystrici a v Šamoríně, kde je současně i centrální sklad, který firma hodlá využívat pro distribuci do Maďarska. V roce 2005 se připravuje otevření distribuční firmy v Rusku.

Ve třetí úrovni jsou firmy, které pracují pro ostatní ve skupině a poskytují jim servis v různých oblastech. Jsou to: ACCOM leasing s.r.o. (poskytuje finanční služby), ACCOM baking Slovakia a.s. (poskytuje služby v oblasti pronájmu skladů a dalších nemovitostí ve SR), LAKTEA v.o.s. (služby v organizování prodeje školního mléka), Stáj ACCOM Praha (sportovní stáj, marketingová činnost).

Pro přesnost výčtu je nutno uvést také ACCOM baking a.s., který vznikl v roce 1997 jako úzce specializovaná firma na prodej pekařských surovin a který byl později v roce 2000 celý prodán francouzskému obchodnímu partnerovi.

Cíle skupiny pro další léta byly stanoveny ve třech směrech. ACCOM se bude snažit získat další výrobní závod v České republice nebo zahraničí. Současně by měla být otevřena další distribuční firma ACCOM Russia. Posledním úkolem je vybudovat na poli gastro servisu z firmy ACCOM Gastro jednu z nejvýznamnějších v republice.

Ing. Jaroslav Krajník, majitel ACCOM Holding s.r.o.

Obchodní listiny

Oficiální listiny a dokumenty, týkající se Choceňské mlékárny, najdete níže na www.justice.cz.

Pošlete nám svůj recept

ico-forkspoon.png Vyzkoušeli jste zajímavý recept z našich produktů? Budeme rádi, pokud se s námi (a dalšími spotřebiteli) podělíte!

více

Fórum

ico-help.png Máte dotaz? Chcete poslat připomínku? Není Vám něco jasné? Využijte naši poradnu…

více

servisní firma: logo-accom_zapati.png | produkty: logo-kapucin.png logo-chocenskamlekarna.png logo-bobik.png logo-nutrila.png logo-schutidotoho.png