Téma "Pomazánkové máslo vs. EU"
v MF Dnes

Přední producenti, v čele s Choceňskou mlékárnou, se obávají poklesu kvality populárního výrobku kvůli nucenému přejmenování.

S nedávným rozhodnutím Evropské komise, která nezařadila pomazánkové máslo mezi zaručené tradiční speciality, padla pro Českou republiku jedna z posledních možností, jak výrobek v současné podobě zachovat. Formálně by sice nebyl problém máslo přejmenovat a spor s Evropskou komisí by tak skončil. Tomu se však chtějí výrobci vyhnout. Jde jim o zavedenou značku. „Přejmenováním by pomazánkové máslo ztratilo sílu,“ říká Pavel Marek z Choceňské mlékárny, která je největším producentem pomazánkového másla v Česku.

Článek Jana Brože se věnuje i kontrovernzím náhražkám pomazánkového másla (krémům) a legislativním zbraním, které pro Českou republiku stále (doufejme) zůstávají ve hře.

Elektronickou verzi článku najdete ZDE, scan tištěného materiálu ekonomické přílohy MF Dnes ze dne 12. 5. 2011 nabízíme níže.

Pošlete nám svůj recept

ico-forkspoon.png Vyzkoušeli jste zajímavý recept z našich produktů? Budeme rádi, pokud se s námi (a dalšími spotřebiteli) podělíte!

více

Fórum

ico-help.png Máte dotaz? Chcete poslat připomínku? Není Vám něco jasné? Využijte naši poradnu…

více

servisní firma: logo-accom_zapati.png | produkty: logo-kapucin.png logo-chocenskamlekarna.png logo-bobik.png logo-nutrila.png logo-schutidotoho.png